Paaiškėjo Lietuvos boulderingo čempionai

Aušrinė

3/25/20242 min read

Kovo 15-16 dienomis laipiojimo sporto entuziastai rungėsi viename iš svarbiausių laipiotojų metų renginių – Lietuvos boulderingo čempionate. 2024 metų Lietuvos čempionų vardus iškovojo Rugilė Tamošiūnaitė ir Roman Sivakov!

Boulderingas, tai Olimpinė laipiojimo sporto disciplina, kurioje laipiotojai lipa neaukštomis 4 - 5 metrų aukščio unikaliomis varžybų trasomis ir varžosi, kuriam iš jų pavyks pasiekti daugiau trasų topų. Lietuvos boulderingo čempionatas – vienos iš pagrindinių varžybų mūsų šalies laipiotojams. Kiekvienais metais augantis šių varžybų dalyvių skaičius šiemet pasiekė rekordą – atrankos etapuose dalyvavo virš 260 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Prancūzijos. Atrankoje varžybų dalyviai varžėsi bandydami įveikti 60 skirtingo sudėtingumo trasų, sukurtų patyrusių trasų kūrėjų – vyr. trasų kūrėjo Artūro Volkovo, Kipro Baltrūno, Tadeusz Sługocki iš Lenkijos ir Fedir Samoilov iš Ukrainos. Į pusfinalį pateko po 20 daugiausia taškų atrankoje surinkusių moterų ir vyrų. Pusfinalių formatas, vykdomas pagal IFSC (Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos) standartus dalyviai turi 4 trasas ir vos 5 minutes kiekvienai trasai įveikti, o sportininkų tikslas – pasiekti kuo daugiau topų ar zonų – tarpinių finišų, kurie lems finalinio sąrašo vietą. Į finalą patenka po 6 stipriausias moteris ir 6 stipriausius vyrus.

Pusfinalių formatas, vykdomas pagal IFSC (Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos) standartus dalyviai turi 4 trasas ir vos 5 minutes kiekvienai trasai įveikti, o sportininkų tikslas – pasiekti kuo daugiau topų ar zonų – tarpinių finišų, kurie lems finalinio sąrašo vietą. Į finalą patenka po 6 stipriausias moteris ir 6 stipriausius vyrus.

Finalinės trasos iš dalyvių reikalavo maksimalaus susikaupimo po dviejų dienų intensyvaus lipimo: drąsos daryti įspūdingus šuolius, preciziškumo laikant mažus kybukus bei jėgų bandant išsilaikyti ant neigiamos sienos. Visgi, čempionai demonstravo išskirtinį nusiteikimą, patirtį ir kovą iki paskutinių jėgų likučių. Dalyvius stebėjo gausus būrys susirinkusiųjų Vertical laipiojimo centre ir tiesioginės transliacijos metu per Sport1 bei Lietuvos laipiojimo federacijos Youtube kanalą. Varžybų nugalėtojus ir dalyvius džiugino Lietuvos laipiojimo sporto federacijos partnerių – ALprojects Group, Climb Along, Expedition, Planet Superfood, Maistas Sportui, VESK - Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras, Nacionalinė sporto agentūra, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Vytautas, Orkla Care Lietuva, Norameda, Sporto klinika ir RedBull dovanos.

Varžybų podiumas:
1 vieta: Rugilė Tamošiūnaitė ir Rolands Rugens
2 vieta: Annija Novicka ir Roman Sivakov
3 vieta: Alla Marenych ir Mikhail Kochetkov

Lietuvos čempionato įskaita:
1 vieta: Rugilė Tamošiūnaitė ir Roman Sivakov
2 vieta: Ūla Koroliova ir Ignas Kisielius
3 vieta: Anastasija Teriochina ir Joris Leipu