Įgyvendintas laipiojimo sporto populiarinimo projektas

Vilniaus laipiojimo uolomis centras BONOBOclimbing kartu su Sporto rėmimo fondu įgyvendino projektą “Laipiojimo sporto šakos žinomumo didinimas ir populiarinimas”.

5/5/20221 min read

Vilniaus laipiojimo uolomis centras BONOBOclimbing kartu su Sporto rėmimo fondu įgyvendino projektą “Laipiojimo sporto šakos žinomumo didinimas ir populiarinimas”.

Bendradarbiaudami su "Sporto rėmimo fondu" bei “Švietimo, mokslo ir sporto” ministerija, BONOBOclimbing laipiojimo centras per 2021-2022 metus organizavo šešis mokomuosius laipiojimo sporto pagrindų kursus, kurie miestiečiams buvo visiškai nemokami. Kursus sudarė 8 užsiėmimų ciklai, kuriuos vedė patyrę laipiojimo sporto specialistai. Kursų metu buvo mokoma laipiojimo sporto pagrindų, taisyklingo lipimo, saugaus sportavimo taisyklių, pasiruošimo treniruotei bei lipančiojo saugojimo naudojantis specialia alpinistine įranga (top-rope). Treniruotės leido susipažinti su nauja sporto šaka, padėjo skatinti reguliarią dalyvių fizinio aktyvumo veiklą, skatinti juos sveikai gyventi, siekti asmeninių rezultatų, kartu treniruotis ir dalyvauti varžybose. Nemokamose treniruotėse dalyvavo beveik šimtas Vilniaus vietovės bendruomenės narių, užsiėmimai buvo skirti ir suaugusiems, ir vaikamas. Visi dalyviai buvo išsamiai supažindinti su laipiojimo sporto šaka, galėjo praktiškai ją išbandyti, buvo skatinami ir mokomi domėtis laisvalaikiu gamtoje, fiziniu aktyvumu bei sveika gyvensena.

Džiaugiamės, kad kasmet vis daugiau žmonių susidomi laipiojimo sportu bei aktyvaus laisvalaikio leidimu kalnuose ar prie uolų, o gausėjantys tyrimai pabrėžia laipiojimo sporto naudą žmonių sveikatai. Laipiojimas yra išskirtinis sportas, lavinantis daugumą raumenų grupių, keliantis fizinį pajėgumą, gerinantis lankstumą bei stiprinantis emocinį ir vidinį tvirtumą. Taip pat šis sportas padeda lavinti koordinaciją, didina pasitikėjimą savimi, moko ieškoti optimaliausių sprendimų ir nepasiduoti nesėkmės atveju. Tai puiki priemonė fizinės formos gerinimui, ar įgūdžių lavinimui, tinkama ir vaikams, ir suaugusiems.

Jeigu domitės aktyviu laisvalaikiu ar norite išbandyti laipiojimo sportą, kviečiame kreiptis į Jūsų mieste veikiantį laipiojimo uolomis centrą.